Back to All Events

Jamaron na Gauči

  • Gauč ve Stromovce Výstaviště 415 Praha 7 Česko (map)

Sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi jsou zakládajícími členy kapely, proto tedy JaMarOn (čti "Džamaron"). Hudba založená na českých textech a zabalená do moderního zvuku rock & pop s troškou folku. Není však výjimkou, že se kapela pouští i do zpracování tvrdších stylů.
JaMarOn jsou už od dětství propojení hudbou a svázáni společným cílem sdělovat hudbou pocity, názory a bavit lidi kolem sebe. Sourozenecké trio doplňují bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík.

Start 20:00
VSTUP ZDARMA

Kapela vznikla kolem roku 2011, kdy sourozenci Dostálovi začali spontánně tvořit písničky.  Začátky nadšené kapely nebyly lehké, prakticky všechno si kapela musela zařídit sama, ať už se jednalo o poctivě vydřené peníze na první nástroje nebo nutnost si videoklipy zrežírovat na vlastní pěst, což se promítlo i do současné tvorby. Jakmile se podařilo pár prvních písní dotáhnout do konce, zbývalo už jen najít baskytaristu a bubeníka. (nyní Václav Hejda a Filip Karlík). První koncert se datuje k 22. 11. 2013, což je zároveň oficiální den vzniku kapely.


Za 5 let svého fungování má kapela odehráno přes 140 koncertů. Vydala DEMOnstrativní CD
"V Obraze" a studiovou desku "Nahá", na kterou se díky fanouškům podařilo kapele vybrat 100 000,- Kč. V současnosti pracuje Jamaron na nové studiové desce. Drobnou zajímavostí je, že všichni tři sourozenci jsou mimo současnou tvorbu odkojeni na lidové muzice. Jakub a Marie jsou dokonce juniorští mistři republiky ve hře na chodské dudy.

Earlier Event: July 2
Salsa tančírny na Gauči
Later Event: July 4
Letní kino Be2Can | Iron Sky