Back to All Events

Letní kino Be2Can | Iron Sky

  • Gauč ve Stromovce Výstaviště 415 Praha 7 Česko (map)

Gauč ve Stromovce je hrdou letní scénou @Be2Can, výběrové přehlídky prvotřídních festivalových snímků ze tří nejprestižnějších světových festivalů, které v běžné distribuci chybí.

IRON SKY / TIMO VUORENSOLA / CENA AACTA ZA SPECIÁLNÍ EFEKTY 2013, CENA DIVÁKŮ A CENA SILVER MÉLIES MFF FANTAZIJNÍCH FILMŮ BRUSSEL 2012

„Přicházíme v míru.”

Finský režisér Timo Vuorensola přináší svým prvním celovečerním hraným filmem vůbec první snímek, který vznikl díky aktivní interakci tvůrců a fanoušků sci-fi žánru během online procesu tvorby i financování tohoto netradičního filmu. Sci-fi nadšenci měli možnost na internetu navrhnout tvar kosmické nacistické lodě, vymyslet jména postav a navrhnout jejich jednotlivé příběhy apod.

Příběh filmu je zasazen do blízké budoucnosti (rok 2018) a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích Druhé světové války vyhnuli destrukci a ukryli se na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení Nacisté zkonstruovali gigantickou vesmírnou pevnost s masivní flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem příliš blízko tajné nacistické základně, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal.

Snímek v roce 2013 získal cenu AACTA za speciální efekty a její režisér získal v roce 2012 Cenu diváků a cenu Silver Méliès na MFF fantazijních filmů v Bruselu (BIFFF).

Režie: Timo Vuorensola
Hrají: Julia Dietze, Götz Otto, Christopher Kirby, Tilo Prückner, Udo Kier, Stephanie Paul ad.
Trailer: https://youtu.be/WFuBri7awno

Film je v anglicko-německé verzi s českými titulky.

Vstupenky v síti GoOut: https://goout.net/cs/listky/iron-sky/stme/

Další projekce Letního kina Be2Can, vždy ve čtvrtek od 21:00:

11. 7.  PRASE
19. 7. TOHLE NENÍ KALIFORNIE

V případě nepřízně počasí akci budeme muset zrušit či přesunout na jiný termín. Jsme letní prostor, nebylo by vám u nás hezky.

 

#EnglishFriendly

We are proud summer cinema of the Be2Can, a selection of very finest films from three of the world's most prestigious festivals, which are missing in regular distribution.

 

IRON SKY / TIMO VUORENSOLA / AACTA AWARD FOR BEST VISUAL EFFECTS 2013, BRUSSELS INTERNATIONAL FANTASTIC FILM FESTIVAL 2012 - AUDIENCE AWARD, SILVER MÉLIES AWARD

"We come in peace."

In the last moments of World War II, a secret Nazi space program evaded destruction by fleeing to the Dark Side of the Moon. During 70 years of utter secrecy, the Nazis construct a gigantic space fortress with a massive armada of flying saucers.

When American astronaut James Washington puts down his Lunar Lander a bit too close to the secret Nazi base, the Moon Führer decides the glorious moment of retaking the Earth has arrived sooner than expected. Washington claims the mission is just a publicity stunt for the President of the United States, but what else could the man be but a scout for the imminent attack by Earth forces? The Fourth Reich must act!

Two Nazi officers, ruthless Klaus Adler and idealistic Renate Richter, travel to Earth to prepare the invasion. In the end when the Moon Nazi UFO armada darkens the skies, ready to strike at the unprepared Earth, every man, woman and nation alike, must re-evaluate their priorities.

Directed by: Timo Vuorensola
Starring: Julia Dietze, Götz Otto, Christopher Kirby, Tilo Prückner, Udo Kier, Stephanie Paul ad.
Trailer: https://youtu.be/WFuBri7awno

The film is English - german with Czech subtitles.
Tickets on GoOut: https://goout.net/cs/listky/iron-sky/stme/

In case of bad weather the projection will be moved or rescheduled.

Earlier Event: July 3
Jamaron na Gauči