Back to All Events

Letní kino Be2Can | Prase

  • Gauč ve Stromovce Výstaviště 415 Praha 7 Česko (map)

Gauč ve Stromovce je hrdou letní scénou @Be2Can, výběrové přehlídky prvotřídních festivalových snímků ze tří nejprestižnějších světových festivalů, které v běžné distribuci chybí.

PRASE / MANI HAGHIGHI/ MEDVEDE - BERLIN

Íránské režiséry kdosi brutálně vraždí; jednoho po druhém. Hasan Kasmai je sice také režisér a podobně jako takový Džafar Panahí se nachází na černé listině islamistického režimu, ale smrt ne a ne přijít. Proč se tajemný zabiják vyhýbá zrovna jemu? Ambiciózní, lehce hysterický a pořádně chcípácký filmař se tedy vydává po krvavé stopě. Z jeho života se od té chvíle stává delirický trip plný nesmyslů, jinotajů a omylů. Mani Haghighi natočil částečně autobiografické ztřeštěné podobenství společnosti, která žije na pokraji strachu, ale nebojí se o své existenci promluvit s cynickým šklebem. Prase je drzý politický jinotaj, buranská crazy komedie i pokřivené kytarové sólo v cele autoritářského státu.

Režie: Mani Haghighi
Hrají: Hasan Majuni, Leila Hatami, Leili Rashidi, Parinaz Izadyar
Trailer: https://youtu.be/VgTESLfT9Zs

Film je v íránštině s českými titulky.

Vstupenky v síti GoOut: http://bit.ly/GoOutLetniKinoPrase

http://bit.ly/LetniKinoBe2Can

V případě nepřízně počasí akci budeme muset zrušit či přesunout na jiný termín. Jsme letní prostor, nebylo by vám u nás hezky.