Back to All Events

Letní kino Be2Can | Zabití posvátného jelena

  • Gauč ve Stromovce Výstaviště 415 Praha 7 Česko (map)

Gauč ve Stromovce je hrdou letní scénou Be2Can, výběrové přehlídky prvotřídních festivalových snímků ze tří nejprestižnějších světových festivalů, které v běžné distribuci chybí.

ZABITÍ POSVÁTNÉHO JELENA / YORGOS LANTHIMOS / MFF CANNES 2017 – CENA ZA NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ A NOMINACE NA ZLATOU PALMU

Špičkový kardiochirurg žije spořádaný život se svou spořádanou ženou a dvěma dětmi. Je v něm jediná podezřelá věc: šestnáctiletý Martin, s nímž se vídá a kterého pomalu, ale jistě zatahuje do své rodiny. Aniž by to věděl, přivolává na sebe tragédii antických rozměrů. I když se Martin zdá být obyčejný teenager, ve skutečnosti v něm dříme schopnost, pro kterou neexistuje racionální vysvětlení. Divné rodinné světy řeckého režiséra Jorgose Lanthimose se tentokrát mění v kubrickovský horor plný existenční úzkosti a bezvýchodnosti. Oko za oko, srdce za srdce.

Režie: Yorgos Lanthimos
Hrají: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Alicia Silverstone, Sunny Suljic, Raffey Cassidy, Bill Camp
Trailer: https://youtu.be/EXFGGAx4bqY

Film je v angličtině s českými titulky.

Vstupenky v síti GoOut: https://goout.net/cs/listky/zabiti-posvatneho-jelena/otme/

Další projekce Letního kina Be2Can, vždy ve čtvrtek od 21:00:

27. 6. Neon Demon
4. 7. Iron sky

V případě nepřízně počasí akci budeme muset zrušit či přesunout na jiný termín. Jsme letní prostor, nebylo by vám u nás hezky.

 

#EnglishFriendly

We are proud summer cinema of the Be2Can, a selection of very finest films from three of the world's most prestigious festivals, which are missing in regular distribution.

 

THE KILLING OF A SACRED DEER / YORGOS LANTHIMOS / IFF CANNES 2017 – GOLDEN PALM NOMINATION AND BEST SCREENPLAY AWARD

After the untimely death of 16-year-old Martin's father on the operating table, little by little, a deep and empathetic bond begins to form between him and the respected cardiothoracic surgeon, Dr Steven Murphy. At first, expensive gifts and then an invitation for dinner will soon earn the orphaned teenager the approval of Dr Steven's perfect family, even though right from the start, a vague, yet unnerving feeling overshadows Martin's honest intent. And then, unexpectedly, the idyllic family is smitten by a fierce and pitiless punishment, while at the same time, everything will start falling apart as the innocents have to suffer. In the end, as the sins of one burden the entire family, only an unimaginable and unendurable decision that demands a pure sacrifice can purge the soul. But to find catharsis, one must first admit the sin.

Directed by: Yorgos Lanthimos
Starring: Colin Farrell, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Alicia Silverstone, Sunny Suljic, Raffey Cassidy, Bill Camp
Trailer: https://youtu.be/EXFGGAx4bqY

The film is in English with Czech subtitles.
Tickets on GoOut: https://goout.net/cs/listky/zabiti-posvatneho-jelena/otme/

In case of bad weather the projection will be moved or rescheduled.