Back to All Events

Letní kino Be2Can | Záhada Silver Lake

  • Gauč ve Stromovce Výstaviště 415 Praha 7 Česko (map)

Gauč ve Stromovce je hrdou letní scénou Be2Can, výběrové přehlídky prvotřídních festivalových snímků ze tří nejprestižnějších světových festivalů, které v běžné distribuci chybí.

ZÁHADA SILVER LAKE / DAVID ROBERT MITCHELL / MFF CANNES 2008 – NOMINACE NA ZLATOU PALMU

Po znamenitém meta-hororu Neutečeš se osobitý režisér David Robert Mitchell vydal na halucinogenní výlet po Los Angeles. Jeho meandrující neo-noir Záhada Silver Lake se točí kolem třiatřicetiletého Sama, který se po zmizení své mysteriózní sousedky Sarah pouští do surreálného pátrání, aby dekódoval tajemství, skandály a konspirace ukrývající se v hlubinách Města andělů. Hypnotický a zábavný thriller bezmála lynchovského ražení je poháněn stejně tak ústřední obsedantní figurou, jako vytříbeným soundtrackem a nesčetnými popkulturními referencemi, jež dohromady skládají jakousi tajnou historii L.A. Dějové serpentiny, bizarní zvraty a paranoidní labyrint odkazů jsou páteří filmu, který je zároveň subverzivní hříčkou tematizující fenomén tzv. male gazingu i netradiční poctou éře klasického Hollywoodu.

Režie: David Robert Mitchell
Hrají: Andrew Garfield, Riley Keough, Riki Lindhome, Jimmi Simpson, Summer Bishil, Topher Grace
Trailer: https://youtu.be/RaBK_oNdd4U

Film je v angličtině s českými titulky.

Vstupenky v síti GoOut: https://goout.net/cs/filmy/zahada-silver-lake/sjqed/+utvem/

Další projekce Letního kina Be2Can, vždy ve čtvrtek od 21:00:

6. 6.  FAUST
13. 6. MACBETH

V případě nepřízně počasí akci budeme muset zrušit či přesunout na jiný termín. Jsme letní prostor, nebylo by vám u nás hezky.

Earlier Event: May 25
dj arnii (GE) | downtempo
Later Event: June 4
Pow will come again party