Back to All Events

Raising Appalachia v Gauči

  • Gauč ve Stromovce Výstaviště 415 Praha 7 Česko (map)

Kapela Rising Appalachia propojila několik hudebních vlivů s jejich vlastními jižanskými kořeny a vydala nové folkové album Leylines. Pozoruhodné je, že kapela vybudovala své legie posluchačů nezávisle - self-made úspěch, který vedl k velkým festivalovým vystoupením a vyprodaným koncertním halám po celé zemi.
Založena sestrami Leah a Chloe Smith, kapela našla svou mezinárodní fanouškovskou základnu díky neúnavnému aktivismu a své tvrdohlavé nezávislosti.
Leah a Chloe vyrostly v městečku Atlanta, kde se začala rozvíjet hip hopová scéna. Tyto rytmy se jim vryly pod kůži, a intenzivně ovlivnily jejich pozdější tvorbu. Stejně jako Appalačská hudba - o víkendech vyrážely se svými rodiči na tzv. Fiddle kempy folkové hudby, které se konaly na americkém jihovýchodě. Mladá děvčata nesdílela nadšení svých rodičů z daného hudebního žánru, což ovšem na jejich tvorbě není vůbec patrné.
Překvapené a ohromené byly sestry, když se z nich staly hudebníci na plný úvazek, pak si ale uvědomily, že vystupování může být jen jedna složka větší celkové vize - té, která zahrnuje obhajobu sociální spravedlnosti, rasové spravedlnosti, environmentální spravedlnosti a práv domorodých obyvatel.
10 července je opět uvítáme v Praze!
Pro informace o vstupenkách sledujte FB událost pořadatele: https://www.facebook.com/events/2705401449474376/

Earlier Event: July 9
Salsa tančírny na Gauči
Later Event: July 12
DJs na Gauči: Groovyluvah